Trener personalny Poznań

Trener personalny poznań

Klamka zapadła: musimy znaleźć kogoś, kto pomoże nam w osiągnięciu i zrealizowaniu ustalonych zamierzeń. To może być zgubienie paru kilogramów, poprawa formy, troska o zdrowie, albo przygotowania do maratonu lub triathlonu. Lecz jak teraz wyłonić odpowiednią osobę?

Aktualnie na rynku zawód trenera personalnego staje się coraz bardziej modny. Powstaje pytanie kim jest trener personalny? Trener personalny policzy powtórzenia, oceni technikę, zainspiruje. Dzięki organizowaniu pojedynczych treningów jak i całego cyklu zrealizujemy wymarzone postanowienia. Dobry trener personalny podpowie co jeść i kiedy wypoczywać. Propagowanie zdrowego stylu życia stało się coraz bardziej popularne, na siłownię i sale fitness przychodzą nie tylko ludzie młodzi, ale również osoby starsze. Trener personalny Poznań powinien służyć swoją rozmaitą wiedzą. Piłki, taśmy, tubingi, aero stepy to sprzęty które mają różne wykorzystanie i powinny być nieodzowną częścią pracy trenera personalnego.  Z urządzeń tych powinny korzystać kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami postawy, bólami kręgosłupa, mogą być również wykorzystywane do zabaw z maluchami czy też stretchingu.
Dobry trener personalny powinien być swoistą „encyklopedią wiedzy”, nie tylko w swojej specjalności sportowej. Początkiem jest pierwsza konsultacja. W czasie konsultacji istotnych jest parę szczegółów: sposób odżywiania się, spędzania wolnego czasu, charakteru pracy, dotychczasowy tryb życia jak również aspekty zdrowotne.  Dieta jest głównym czynnikiem w drodze do naszego sukcesu, gdyż stanowi 70-80% sukcesu. Nasze możliwości treningowe, kondycja, sprawność, koordynacja, siła są oceniane podczas tzw. „treningu zapoznawczego”.

Trener personalny w Poznaniu

Przygotowany przez trenera wstępny plan treningowy lub nasze cele mogą ulec modyfikacji.  Na co więc zwracać uwagę w czasie rozmowy z naszym przypuszczalnym trenerem personalnym? Najpierw powinien powiedzieć (a potem zademonstrować), jak będzie wyglądał trening, od czego zaczniemy i dlaczego. Trener powinien reagować na to w jaki sposób wykonujemy ćwiczenia, polepszanie planu treningowe uzależnione jest od naszym mocnych i słabych stron. Trener personalny ma być jednak nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem i psychologiem.  Jego rolą jest mobilizowanie klienta do pracy nad sobą. Plusem takiego trenera jest wzajemne zrozumienie. Potrzeby klientów nie zawsze są przez nich jasno sprecyzowane. Gdy trener jest wnikliwy, wesprze Cię w odkryciu wewnętrznej motywacji. Każdy trener który chce się rozwijać powinien stawiać sobie coraz wyższe wyzwania, dokształcać się, powinien wyprzedzać swoich kolegów. Indywidualne nastawienie do klienta powinno być jego zasadą. Trening podczas którego instruktor poświęca czas tylko jednej osobie to trening personalny. Wyznaczenie celów i ich realizacje osiągniemy w porozumieniu z instruktorem. Trening personalny niesie ze sobą dużo plusów. Najważniejszym jest indywidualne dopasowanie do każdego klienta, do jego potencjału, stanu zdrowia czy tez nawet samopoczucia. W czasie treningu, prowadzący całą swoją uwagę poświęci wyłącznie Tobie. Klient ma dwie możliwości. Fanatycy siłowni z reguły korzystają z treningu instruktażowego. Druga możliwość to regularne treningi z prowadzącym, który często opracowuje też plan diety. Trening personalny jest wart polecenia przede wszystkim tym, którym zależy na szybkim zrealizowaniu celu. Współcześnie trendy staje się być „fit” ale jest również kosztowne. Kwota z jaką powinniśmy się liczyć za taki trening mieści się w granicy 100-160 zł.

Motywacja do treningu, specyficzne podejście, rozpisanie planu dietetycznego to wszystko zrobi dla Ciebie trener personalny – nie czekaj!