Gdzie pozyskać sprzęt medyczny?

 

Coraz więcej osób, nie tylko tych starszych wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Przy tym niezbędne jest wykorzystanie profesjonalnego sprzętu medycznego. Na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze urządzenia dla schorowanych osób. Niestety czasami cena takie sprzętu jest zbyt wysoka i nie wszystkich na niego stać. Jest jednak na to rozwiązanie..

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – idealne rozwiązanie dla wszystkich

Wypożyczenie sprzętu medycznego to idealne rozwiązanie dla osób, których nie stać na zakup sprzętu lub które potrzebują go tymczasowo. Jest wiele placówek, gdzie można wypożyczyć taki sprzęt. Często też jest on dofinansowywany przez NFZ. Co należy zrobić, aby pozyskać sprzęt od NFZ. Oto trzy łatwe kroki:

  1. Wizyta u lekarza – aby uzyskać zlecenie na sprzęt należy udać się do lekarza, który ma podpisaną umowę z NFZ.
  2. Potwierdzenie zlecenia – zlecenie na wyroby medyczne musi być potwierdzone przez NFZ. Oddział ten musi znajdować się na terenie, którego ubezpieczona jest osoba zarejestrowana.
  3. Odbiór sprzętu – odbiór odbywa się w miejscu, które ma umowę z NFZ. W tym przypadku warto odwiedzić pobliskie sklepy medyczne.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Jaki sprzęt najczęściej jest pozyskiwany przez chorych?

Najczęściej wypożyczane są sprzęty, których cena zakupu jest bardzo wysoka lub też sprzęty, które posłużyć nam mają przez określony czas. Do takich sprzętów należą: łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, koncetratory tlenu, schodołazy, balkoniki czy też kule ortopedyczne. Ważne, aby sprzęty były przede wszystkim sprawne.

 

Sprzęt medyczny potrzebny jest nie tylko osobom starszym. Jest wiele schorowanych, młodych osób czy różnych osób po wypadkach, które takiego sprzętu potrzebują. Czy Ty w swojej okolicy masz sklep medyczny, w którym wynająć można sprzęt medyczny. Czy Twoim zdaniem to dobre rozwiązanie?