Koty brytyjskie – czy są to tanie koty?

Koty brytyjskie – czy spotkałeś się kiedykolwiek z tą rasą kotów? Czym się charakteryzują i dlaczego stają się one coraz popularniejsze? Jak dbać o koty brytyjskie i na co zwracać szczególną uwagę? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule, dlatego zapoznaj się z nim!

Wygląd kotów brytyjskich…

Koty brytyjskie są do duże, rasowe koty. Ich waga znajduje się w przedziale 5-9 kg. Długość ich życia wynosi średnio 15 lat. To, co jest charakterystyczne dla tych kotów to to, że mają duże główki i długie, puszyste ogony. Każdy hodowca kotów brytyjskich zazwyczaj w swojej hodowli posiada różnobarwne koty – białe, czarne, kremowe, liliowe, złociste i wiele innych.

Co jeszcze warto wiedzieć o kotach brytyjskich?

Jeśli chodzi o koty brytyjskie wielkopolska, to warto wiedzieć również o takich aspektach jak:

  • osobowość – koty brytyjskie uważane są za łagodne, przyjazne i czułe kociaki. Ich styl życia jest zrównoważony i spokojny, co nie wymaga zbyt wielkich wymagań i poświęcenia. Koty te najlepiej sprawdzą się u domatorów, gdyż zwierzęta te lubią spokój i ciszę. Niezależne od pomieszczenia i jego rodzaju szybko przyzwyczajają się do nowego otoczenia. Małe kotki są bardzo żywiołowe, natomiast im są starsze, tym robią się coraz spokojniejsze;
  • pielęgnacja – warto wiedzieć, że koty te wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Futro tych kotów wymaga regularnego czesania. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości grzebień. Dla kotów tych świetnie również sprawdza się witaminy, aby sierść była błyszcząca i nie wypadała.

Koty brytyjskie na sprzedaż – jak jest ich cena?

Wielu hodowców kotów brytyjskich posiada w sprzedaży te zwierzęta. Niestety nie każdy pozwolić sobie może na ich zakup, ze względu na dość wygórowaną cenę. Koszt zależy od odmiany – czy jest to kot długowłosy czy krótkowłosy, ich genów i prestiżu hodowli. Ceny zaczynają się od 1,5 tysiąca, do 3, a nawet więcej. Należy mieć świadomość, że koszty związane są nie tylko z zakupem zwierzęcia, ale również z zakupem karmy, wyposażenia czy wizytami u weterynarza.