Poznaj właściwości betonu towarowego 


Czy wiesz, że najzwyklejszy beton to nie to samo co beton towarowy? Czym się on różni? Jakie są jego właściwości? jeśli jesteś ciekawy tej tematyki, to serdecznie zapraszamy do dalszej części.

Beton towarowy

Beton, który jest produkowany bezpośrednio w betoniarce lub w wytwórni betonów Poznań i jest transportowany przez betonowozy to właśnie beton towarowy. Czym są tak zwane betonowozy? To te ogromne tiry, które zamiast naczepy posiadają gruszkę, która się obraza. Jest to wielka betoniarka, która podczas transportu miesza beton, aby po wjeździe do klienta był cały czas w idealnej konsystencji i, żeby nie wyschnął.

Co lepiej robić? Przygotowywać beton na własną rękę czy zamawiać gotowy z betoniarni? Wiele osób przygotowuje beton już bezpośrednio na budowie. Oblicza się wtedy ilość potrzebnych materiałów i wyrabia się swój produkt. Czy jest to dobra decyzja? Nie zawsze! Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu betonu towarowego, jego jakość może być znacznie gorsza. Nie mamy bowiem gwarancji, że wyprodukowany beton uzyska wystarczające parametry wytrzymałościowe, bądź też nie pojawią się trudności w utrzymaniu stabilnej konsystencji mieszanki betonowej w trakcie jej wbudowywania.

Jego właściwości

Główną zaletą betonu towarowego Poznań jest jego wysoka i powtarzalna jakość wynikająca ze stosowania materiałów ze sprawdzonych źródeł, a także wykorzystywania dokładnych systemów wagowego dozowania składników w wytwórni. Skład każdej z receptur betonu jest opracowywany przez doświadczonych technologów z uwzględnieniem właściwości, jakie ma posiadać mieszanka betonowa i stwardniały beton.

Wytwórnia betonów Poznań

Rodzaje i zastosowania

Beton możemy podzielić także na jego zastosowanie. Dodaje się wtedy do nich specjalne dodatki, substancje chemiczne, które lepiej dopasowują się do miejsca, w którym jest wykorzystywany.

Częsty jego podział to ten na beton:

  • jastrychowy,
  • polimerowy,
  • komórkowy,
  • autoklawizowany,
  • żużlobeton,
  • asfaltobeton.