3 zasady zdrowego i dietetycznego trybu życia

Żyjemy w bardzo szybkim tempie. Praca, codzienne obowiązki – wszystko to negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Choroby serca i nadwaga to już niemal schorzenia cywilizacyjne, które dotykają wiele społeczności. Czy możemy w dzisiejszym świecie funkcjonować naprawdę dobrze i zdrowo? Jak najbardziej tak. Wystarczy przestrzegać trzech podstawowych zasad zdrowego trybu życia.

Dieta i zdrowie

  1. Lekka dieta bogata w witaminy

    Odpowiednia dieta jest bardzo ważna. Wbrew pozorom, żeby dobrze się czuć nie musimy rezygnować z ulubionych potraw – odmawiać sobie jedzenie. Dieta powinna być jednak bogata w minerały i witaminy. Warto zamienić tłuszcze na warzywa i owoce. Dużo daje także ograniczenie cukru. Znajdziemy go w typowym słodyczach, ale też między innymi w soku pomarańczowym. Ogranicz lub zrezygnuj z cukrów – efekty w postaci lepszego samopoczucia, dobrej kondycji zauważalne już po kilku tygodniach. Istotna jest także regularność posiłków. Niestety wiele osób ma z tym problem – praca zmianowa, późne godziny powrotu do domu z firmy. Jemy o bardzo różnych porach. Jeśli chcesz podejść do tematyki żywienia naprawdę profesjonalnie skorzystaj z porady eksperta. Profesjonalny dietetyk dopasuje właściwe, codzienne menu nie tylko do masy ciała, ale także trybu życia pacjenta oraz stanu zdrowia. Bez problemu w każdym dużym mieście znajdziemy dobrego dietetyka. Poznań  jest miejscem gdzie możemy zapisać się na wizytę w profesjonalnym gabinecie dietetycznym.
  2. Ruch to zdrowie

    Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Potwierdzi to nie tylko każdy dobry dietetyk , ale również fizjoterapeuta czy lekarz. Krótki, regularny spacer, basen – wszystko to sprawia, że nasz organizm może lepiej i sprawniej funkcjonować. Będąc w ruchu dbamy o pracę naszego serca, wzmacniamy mięśnie oraz polepszamy nasz metabolizm. Aktywność fizyczna, nawet nieduża połączona z właściwą dietą daje duże rezultaty. Warto dbać o kondycję regularnie uprawiając sport – to może być wspomniany już wcześniej basen, poranne bieganie, siłownia dwa razy w tygodniu. Liczy się regularność oraz konsekwencja.
  3. Woda – doskonały sposób na oczyszczenie organizmu

    Picie wody powinno stać się naszym codziennym, pozytywnym nawykiem.  Już jedna szklanka wody wypita od rana oczyszcza organizm z toksyn, poprawia pracę wielu organów, przyspiesza metabolizm, wspiera proces odchudzania.

Zaczynając dzień od szklanki wody zamiast kubka kawy troszczymy się o nasze zdrowie.