Drzewa iglaste

Nasz ogród wiosną, latem i jesieniom wygląd pięknie dzięki przeróżnym odmianom i gatunkom roślin ozdobnych. Od bylin, kwiatów i ziół po krzewy i drzewa. Niestety zimą nasz ogród wygląda nieco inaczej…

drzewa_iglaste

Jedyną alternatywą na ten dość przykry dla pasjonatów ogrodów stan, są rośliny iglaste. Konkretnie mam tu na myśli krzewy iglaste i drzewa iglaste. W dzisiejszym wpisie skoncentruje się na drzewach iglastych, dzięki którym nasz ogród w czasie, gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera, ma jeszcze kolory zielone.

drzewa_iglaste_2

Rośliny iglaste są zimozielone, dzięki czemu ich bogactwo barw możemy wykorzystywać przez cały rok. Ja osobiście kocham za to iglaki. Podczas innych por roku nasz ogród również wygląda cudownie. Wiosna, gdy natura budzi się z zimowego snu, a rośliny zaczynają przebijać się przez zimową, zmarzniętą pokrywę. Latem, gdy nasz ogród lśni bogactwem kolorów i bujnością form roślinnych. A także jesienią, gdy złoto-brązowe liście nastrajają nas przed zimą. Lecz zima bez drzew iglastych i krzewów iglastych była by nie do zaakceptowania. Gołe konary drzew liściastych wyglądają bardzo ponuro przy zielonych formach drzew liściastych. Większość drzew iglastych produkuje kolorowe szyszki. Obecność takich tekstur i żywotność jest bardzo mile widziana przeze mnie, szczególnie cieszy wzrok nadając kolorytu. Często w pobliżu iglaków zima pojawiają się zwierzęta, głównie ptaki, które przyciąga jaskrawy, zielony kolor przyrody. Według mnie najważniejsze drzewka iglaste to świerki. W okresie Świąt Bożego Narodzenia świerk, robi nam za tak zwaną „choinkę”, o której chyba nie muszę się szerzej rozpisywać.

Do topowych odmian drzew iglastych należą:

  • Modrzew
  • Sosna
  • Świerk
  • Jodła
  • Daglezja

drzewa_iglaste_3

Szkółka roślin znajduje się obok domu moich znajomych, więc jeśli chcecie namiar na dobre i tanie rośliny, w szczególności drzewa iglaste to piszcie na maila. Mogę podać. Prowadzą też sprzedaż roślin w internecie, dlatego mogę Wam też podać namiar na ich sklep ogrodniczy w internecie.

Pozdrowionka !