Nowe apartamenty Janikowo – style wnętrza i ich cechy

Moda na skandynawskie wnętrza wciąż trwa. Dlaczego? Otwarta przestrzeń, biel połączona z szarością i czernią oraz kolorowe dodatki sprawiają, że w takich pomieszczeniach czujemy się najlepiej. Wnętrza w stylu skandynawskim są funkcjonalne i proste. Nie trzeba wydawać fortuny, aby takie wnętrze sobie zapewnić. Należy jedynie znać kilka zasad, które po zastosowaniu zmienią Twoje wnętrze.

Nowe mieszkania Janikowo -dobry wybór na start!

Kiedy kupujemy nowe mieszkania ,,pod klucz” możemy pozwolić sobie na zaprojektowanie wnętrza podług własnych upodobań. Projektując wnętrze nowego domu staramy się utrzymać wystrój w jednym stylu, nadając całemu wnętrzu odpowiedni klimat. Wyróżniamy kilka rodzai stylów, które nadadzą naszym mieszkaniom odpowiedni charakter. Są to: styl skandynawski, styl prowansalski, styl retro, shabby chic, styl klasyczny, styl rustykalny, styl kolonialny, styl marynistyczny oraz styl boho. Każdy charakteryzuje się innymi cechami wystroju. Style te różnią się kolorami, stylem mebli, doborem dodatków, oświetleniem.

wnetrze mieszkania- salon

Apartamenty Janikowo – jaki styl pasuje najbardziej?

W nowych apartamentach najczęściej dominuje styl skandynawski. Przestrzeń, naturalne światło oraz panująca jasność sprawia, że styl ten ma najwięcej zwolenników. Zazwyczaj każdy czuje się bardzo dobrze i swobodnie w przestrzeniach o stylu skandynawskim. Jest kilka zasad, które należy spełnić, aby Twoje mieszkanie było w stylu skandynawskim.

Biel w roli głównej – skandynawskie wnętrza są jasne i widne. Ciepłe i pełne światła, nawet w pochmurne i zimowe dni. Biel jest bazą skandynawskiego wnętrza, którą uzupełniają kolorowe dodatki. Białe ściany sprawiają, że mieszkanie wydaje się optycznie większe oraz czystsze.

Skandynawowie bardzo cenią sobie bliskość natury. Dlatego też ich wybór mebli zazwyczaj pada na wiklinę lub drewno. Sofy i fotele obite są grubymi tkaninami. W domach pojawia się też len, kamień oraz juta.

wnetrze domu jadalnia

Skandynawski styl jest stylem uniwersalnym. Dlatego ma tak wielu zwolenników. Świetnie sprawdzi się w nowym mieszkaniu, kamienicy, wielkim domu z ogrodem, czy maleńkiej chatce na wsi. Urządzenie takiego wnętrza nie jest kosztowne. Styl jest tak charakterystyczny, że nie ma określonych zasad. Przy jednym stole mogą stać cztery różne krzesła. Skandynawski styl i biała przestrzeń pozwala na zabawę z dodatkami. Nie musimy się bać połączenia różu, zielonego, żółtego i niebieskiego. Ten styl lubi kolorowe doniczki, poduszki i dywaniki. W Skandynawskim domu jest wiele lamp, wiszących, stojących i tych do czytania. Dobre oświetlenie sprawia, że dom jest jeszcze bardziej przytulny.