Obróbka metalu i innych tworzyw

Obróbka CNC jest wykorzystywana praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Pozwala ona nadać wymagany kształt i wykończenie. Dzięki takiej obróbce znacznie szybciej możemy stworzyć pożądany produkt oraz powtórzyć jego serie. Na czym polega obróbka CNC? Oferty obróbki i najpopularniejsza technika – toczenie.

Obróbka CNC – na czym polega?

CNC to angielski skrót: Computerized Numerical Control, który dosłownie oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. To znaczy , że obróbka CNC Poznań jest głównie sterowana komputerowo. Cała obróbka polega na zaprogramowaniu komputerowym danego wzoru, jego wielkości i potrzebnych zagłębień, otworów. Następnie komputer zapamiętuje wgrany wzór i odzwierciedla go na materiale. Tego typu obróbka jest niewiarygodnie dokładna, precyzyjna i bardzo szybka. Mamy też możliwość stworzenia wielu takich samych elementów w równie ekspresowym tempie. Nie trzeba wtedy maszyny programować na nowo, dlatego zyskujemy bardzo dużo czasu. Powtarzalność, to jedna z charakterystycznych cech obróbki skrawaniem CNC.

Obróbka CNC – oferta

Firmy wykonawcze oferują nam ogólną obróbkę, jednak istnieje kilka jej rodzajów, które możemy wybrać:

  • frezowanie CNC,
  • toczenie CNC,
  • szlifowanie,
  • spawanie metodami MIG/MAG i TIG 4,

Każdy klient w zależności od potrzeb jest dopasowany do danej usługi. Jeśli nie do końca wiemy, co potrzebujemy, to warto jest skontaktować się z firmą i poprosić o pomoc.

toczenie CNC Kórnik

Toczenie CNC

To jedna z najpopularniejszych technik obróbki metalu i innych tworzyw. Toczenie CNC Kórnik pozwala nam bardzo dokładnie, szybko i bezpiecznie wytworzyć przedmiot, nawet jeśli jest bardzo skomplikowany geometrycznie. Toczenie przez to, że jest sterowane komputerowo nie wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia pracowników. Oczywiście jest to znacznie szybsza technika niż ręczne toczenia, co dodatkowo maksymalnie zmniejsza nam koszty produkcji. Tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej maszynki, a nie kilku pracowników, żeby wytworzyć nawet najbardziej skomplikowany wzór.