Podstawowe informacje – cięcie laserowe

Przemysł rozwija się bardzo szybko. Powstają nowe maszyny i urządzenia, które znacznie ułatwiają wykonywane prace. W metalurgii do cięcia metali używa się laserów. Ich zastosowanie jest szerokie. Urządzenia, które pojawiają się na rynku powodują, że usługi wykonywane są szybciej i precyzyjniej. Obróbka metali to temat, który nie jest znany każdemu. Metale, które podlegają obróbce wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Technik obróbki metali jest wiele. Warto poznać kilka z nich.


Obróbka metali – sposoby

Sposobów na obróbkę metali jest wiele. Najczęściej jednak metale poddaje się takim działaniom jak frezowanie, toczenie, szlifowanie albo gięcie. Cięcie laserem – również i ten sposób obróbki jest bardzo częsty.

pracoenik który obrabia metale na maszynie

Cięcie laserem Inowrocław – techniki

Technik cięcia laserem jest wiele. Zależą one od warunków technicznych. Pod uwagę bardzo często bierze się moc, prędkość cięcia metali, jakość wązki laserowej albo rodzaj gazu towarzyszącego. Technik cięcia laserem jest kilka. Dziś wyróżnię trzy – najbardziej popularne. Metale można ciąć w stanie ciekłym – może to być cięcie wodą pod dużym ciśnieniem Kolejnym sposobem jest metoda cięcia reaktywnego w stanie ciekłym. Wyróżniamy również metodę sublimacji, która polega na obróbce metalu wraz z jego odparowaniem.

Cięcie laserowe – co to jest?

Zastanawiasz się, czym jest cięcie laserowe. Jest to nowoczesna i innowacyjna obróbka metali. Metale te cechują się podobnymi parametrami wymiarowymi. Gorący płomień w połączeniu z gazem technicznym, który charakteryzuje się dużą czystością jest czynnikiem tnącym. Dlaczego wiele osób decyduje się na obróbkę metali poprzez cięcie laserowe? Jest to metoda, która pozwala na uzyskanie materiałów najwyższej jakości. Takie obrobione metale nie wymaga późniejszej obróbki, gdyż ich krawędzie nie są uszkodzone. Wiele osób decyduje się również na ta metodę ze względu na oszczędność materiałów poprzez zmniejszenie ilości odpadów. Materiały podczas cięcia laserowego wykorzystuje się maksymalnie.

cięcie laserem

Cięcie laserowe ma wiele zalet. Wystarczy wybrać odpowiedni sprzęt, który pozwoli wykonać nam cięcia najwyższej jakości bez uszczerbku na materialne. Jeśli decydujesz się na skorzystaniu z usług firmy, która wykonuje cięcie laserem to zwróć uwagę przede wszystkim na jakość sprzętu oraz doświadczenie osoby, która takie cięcia będzie wykonywać.