Skuteczne ćwiczenia z trenerem personalnym

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Myśleliście już o swojej kondycji? Marzycie o pięknej, szczupłej sylwetce? Samo nic nie przyjdzie. Trzeba podjąć pewien wysiłek, aby potem cieszyć się efektów. Obecnie panuje trend na korzystanie z profesjonalnych siłowni. Ćwiczenia na siłowni, aby były skuteczne, powinny być przeprowadzone przez specjalistę – trenera osobistego Poznań.

Trening personalny skuteczną metodą w odchudzaniu

Trener personalny podczas przeprowadzania treningu.

Przed uczestnictwem w treningu personalnym w Poznaniu dana osoba przechodzi przez proces bezpłatnej konsultacji, podczas której zostają omówione cele treningu. Trener podczas całego cyklu treningowego udziela wsparcia, porady, pomocy, motywuje do pracy po to, aby założone efekty były widoczne gołym okiem. Każdy ma inne podejście do ćwiczeń. Jedni z nas wolą treningi intensywne, podczas których poczują moc i maksymalne zmęczenie, inni zaś preferują wolne, spokojne dążenie do celu.

Rodzaje treningów

Najpopularniejszym z treningów jest trening personalny, inaczej osobisty. Obok niego wyróżnia się dodatkowe inne rodzaje, są to między innymi:

  • trening indywidualny – trening jeden na jeden, zależnie od założonych celów przeprowadza się treningi: odchudzające, funkcjonalne, siłowe, medyczne, kondycyjne, motoryczne;
  • trening w parach – rozwiązanie dla dwójki osób, które chcą, lubią ćwiczenia we wspólnym towarzystwie, można ćwiczyć z przyjacielem, mężem, żoną. wspólne osiągacie cele, a przy tym spędzacie razem czas, motywujecie się i wpieracie;
  • trening medyczny – przeznaczony dla osób po rehabilitacji lub z chorobami drobnoustrojowymi (na przykład cukrzyca, tarczyca), o zaburzonej sprawności fizycznej;
  • trening przed weselem – wasz wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, zatem wiadome, że chcecie wyglądać jak najlepiej się tylko da, trener oferuje pomoc w wypracowaniu idealnej figury, sylwetki.

Wpływ aktywności fizycznej na organizm

Udajemy się do siłowni, klubów fitness, pływalni, ponieważ założyliśmy pewne cele, które chcemy osiągnąć. Zazwyczaj są to: zrzucenie nadmiaru kilogramów, poprawy wyglądu figury, płaski brzuch i wiele, wiele innych. Warto pamiętać, że prowadzenie aktywnego trybu życia, ćwiczenia wpływają na wygląd zewnętrzny, ale również na organizm, samopoczucie człowieka, jego nastrój, emocje. Psychologowie twierdzą, że osoby uprawiające jakiś sport, zdecydowanie częściej się uśmiechają w porównaniu do osób o biernym trybie życia. Jeśli nie mamy wystarczającej motywacji, by udać się na siłownię i poprzerzucać kilogramy, wystarczy raz dziennie wyjść z domu na spacer. Jest to też rodzaj aktywności fizycznej, ruchowej.