Wybór odpowiednie roweru – zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Każdy z nas w swoim życiu miał przynajmniej jeden rower. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli rowerów. W miastach jazda na rowerze jest bardziej popularniejsza – łatwiej, a czasami nawet szybciej jest dojechać z jednego miejsca do drugiego niż samochodem. Zamierzając zakupić odpowiedni rower powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Dowiedz się, jak dobrze i trafnie kupić rower? Gdzie szukać sprawdzonych modeli?

Rowery holenderskie – odpowiednie rowery dla każdego

Coraz popularniejsze na naszym rynku stają się rowery holenderskie. Czym się wyróżniają? Są to rowery dobrej jakości – wytrzymałe, odporne. Decydując się na zakup roweru holenderskiego warto zastanowić się nad takimi markami jak Batavus czy Gazelle. Rowery holenderskie świetnie sprawdzą się dla każdego – kobiety, mężczyzny czy dziecka. Rower możemy wybierać ze względu na jego przeznaczenie – inny rower wybierzemy do jazdy po ulicy, a inny do jazdy po ścieżkach polnych.

mężczyzna jeżdżący po mieście na rowerze

Na co zwracać uwagę wybierając rower?

Wybierając rower należy zwrócić uwagę na jakość. Bardzo często zwracając uwagę tylko na cenę – która powinna być jak najniższa pomijamy bardzo ważne rzeczy. Często rowery zakupione, w atrakcyjnych, marketowych cenach są bardzo złej jakości. Takie rowery wytrzymują czasem tylko jeden lub dwa sezony. Sprawdzone rowery holenderskie potrafią wytrzymać nawet 30 lat! Wybierając rower powinniśmy skupić się na takich aspektach jak:

  • jakość osprzętu,
  • cena,
  • stan napędu,
  • kondycja zębatki i łańcucha,
  • stan hamulców oraz przerzutek,

Jeśli wszystkie wyżej wymienione części są w stanie nienaruszonym to rower taki jest gotowy do zakupu!

młoda para na rowerach

Rower używany – tani rower miejski czy warto?

Wiele osób chce zakupić rower w atrakcyjnej cenie. Warto wiedzieć, że na rynku sprzedawane są również używane rowery. Czasami warto zdecydować się na zakup roweru używanego, gdyż bardzo często może być on lepszej jakości, niż tani rower. Rowery używane możemy zakupić bezpośrednio od osoby, która sprzedaje rower. Istnieją również komisy ze sprzętem używanym bądź serwisy rowerowe. W serwisie typowo rowerowym otrzymamy fachowe doradztwo, dzięki czemu łatwiej nam będzie podjąć decyzję, związaną z zakupem odpowiedniego sprzętu. Zamawiając używany rower z Internetu warto ustrzec się przed oszustami. Niestety nie zawsze sprzedaż on-line jest bezpieczna. Warto dokonywać zakupów na sprawdzonych stronach. Czy znasz takie?