Bankructwo we firmie – jak sobie z tym poradzić?

Jeśli nie radzisz sobie z prowadzeniem działalności, ciągle brakuje na spłaty rachunków, kredytów, a wierzyciele planują wprowadzić odsetki za brak spłaty, polecamy skorzystać z pomocy specjalistów. Dlaczego? Dlatego, że nikt inny jak doświadczeni doradcy, pomogą wyprowadzić twoją firmę z kłopotów. Są to osoby, które na co dzień zajmują się takimi problemami, z jakimi boryka się twoja firma. Oprócz ogromnego doświadczenia i wiedzy, są również specjalistami w znajomości ustaw, praw oraz przebiegu spraw sądowych.

Doradca restrukturyzacyjny – kto to?

Doradca restrukturyzacyjny to właśnie osoba, która zajmuje się kompleksową pomocą dla firm bliskich bankructwu bądź chcącym ogłosić upadek. Każdy z doradcy ma określone uprawnienia, po to aby móc występować w procesie sądowym.

To właśnie dzięki wprowadzeniu Prawa restrukturyzacyjnego z dnia 15.05.2015r. powstał ten zawód. Każdy z doradcy mogących wykonywać zawód ma przyznawaną licencję przez Ministra Sprawiedliwości. Do czego przydaje się doradca? Między innymi do świadczenia nam usług w zakresie restrukturyzacji, upadłości oraz do pełnienia funkcji doradczych w postępowaniach sądowych w sprawie restrukturyzacji, upadłości i egzekucji.

Doradca restrukturyzacyjny ma bardzo szeroki zakres wiedzy z dziedzin zarządzania, prawa czy ekonomii. Oprócz tego egzekwowany jest szereg wymagań wykluczający wielu chętnych do podjęcia pracy.

Doradca restrukturyzacyjny

Układ z wierzycielami

Na czym może polegać układ z wierzycielami? Przede wszystkim rozpoczyna się on podczas napisania przez dłużnika wniosku o ogłoszeniu upadku. To właśnie tam możemy zaproponować swoje pomysły na ugodę oraz termin spłat czy wielkość odsetek. Propozycje ugody powinno się złożyć w ciągu miesiąca od ogłoszenia upadłości, jednak termin może zostać wydłużony, tylko przez sędziego-komisarza.

Jednymi z głównych pomysłów na spłatę są: spłata długów na raty, odroczenie wykonania zobowiązań, zmniejszenie długów. Zawsze warto negocjować z wierzycielami, stworzenie układu może pomóc nam podnieść się po bankructwie.