Opiekun seniora – dlaczego warto zdecydować się na pracę w Niemczech?

Posiadasz doświadczenie w zajmowaniu się starszą babcią czy dziadkiem? Szukasz pracy opiekunki? A może chcesz sprawdzić się jako opiekunka bez doświadczenia? Zawód opiekun seniora jest właśnie dla Ciebie! Jednak gdzie tak naprawdę znajdziesz taką pracę, kiedy obecnie ciężko jest znaleźć jakąkolwiek inną? Wystarczy uruchomić swoją przeglądarkę i wpisać na przykład: praca w Niemczech opieka. Z pewnością znajdziesz ogromną liczbę stron zajmujących się tego typu działalnością. Dlaczego akurat praca w Niemczech? Na czym polega taka praca? Od kiedy mogę zacząć? Na te nurtujące pytania znamy odpowiedź.

Dlaczego praca w Niemczech?

Praca za granicą jest zdecydowanie lepiej płatna od tej w Polsce. Poza tym w naszym kraju wiele starszych osób nie decyduje się na wsparcie ‘obcych’ osób, ponieważ nie stać ich na to lub zajmuje się nimi rodzina. Niemcy są znacznie lepiej rozwiniętym krajem, gdzie ludzie często nie mają całego dnia na opiekę starszej osoby lub te starsze osoby nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Zarobki opiekuna seniora wahają się już od 1600 euro miesięcznie.

Na czym polega?

Głownie na przykładowo dwumiesięcznym wyjeździe do danego domu i na całodniowej opiece nad osobą starszą. Oczywiście nigdy nie jedziemy tam ‘ w ciemno’, ponieważ każdy senior dopierany jest pod daną opiekunkę indywidualnie. Jeśli obawiasz się opieki nad osobą bardziej niepełnosprawną czy nie jesteś w stanie robić niektórych rzeczy, doradca przydzieli cię do lżejszej pracy. To samo tyczy się braku znajomości języka, nie musisz obawiać się o znajomość, a podczas pobytu masz możliwość zapisania się na taki kurs. Cały pobyt jest opłacany przez twojego pracodawcę, to znaczy: przejazd z i do, posiłki całodniowe, ubezpieczenie. W razie kłopotów przy opiece bądź chęci zamiany pracy, masz całodniowy dostęp do koordynatora, który przebywa niedaleko ciebie, także o nic nie musisz się martwić.

Opiekun seniora

Kiedy może zaczynać?

Zacząć możesz już od zaraz. Wystarczy odnaleźć siedzibę lub stronę internetową zajmującą się opieką seniorów w Niemczech i zgłosić się do nich. Opieka osób starszych Niemcy to świetna alternatywa dla kobiet!