Piękne i lśniące włosy – cenne wskazówki

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i gęstych włosach. Efekt taki można uzyskać nie tylko korzystając z zabiegów w gabinetach fryzjerskich. Odpowiednia pielęgnacja włosów oraz stosowanie dobrej jakości kosmetyków pozwala nam uzyskać piękne włosy. Dowiedz się, co jeszcze można robić, aby zachować dobra kondycje włosów przez długi czas.

 

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do pięknych włosów

Pielęgnacja włosów nie jest prostym zadaniem. Należy mieć odpowiednia wiedzę, co robić, aby cieszyć się zdrowymi włosami. Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym możesz uzyskać wymarzony efekt!

  • Używaj kosmetyków termoochronnych – podczas stylizacji włosów prostownicą lub lokówką oraz podczas suszenia włosów suszarką należy używać dobrej jakości kosmetyków termoochronnych. Dzięki nim nasze włosy nie będą narażone na działanie wysokich temperatur.
  • Staraj się nie wiązać włosów – wiązanie włosów, szczególnie ciasnymi gumkami do włosów sprawia, że włosy łamią się. Staraj się nosić jak najczęściej rozpuszczone włosy lub wiązać je w luźnego kucyka.
  • Nakładaj regularnie maski do włosów – pielęgnacja włosów w domu jest bardzo ważna. Warto dokonać zakupu wysokiej jakości kosmetyków do włosów, szczególnie masek. Maski pozostawiamy na włosach przez określoną ilość czasu. Po spłukaniu włosy łatwo rozczesują się, są miękkie i nie puszą się.
  • Wybieraj tylko sprawdzone kosmetyki – dokonują zakupu kosmetyków warto sprawdzać czy są one rekomendowane. Dobrej jakości kosmetyki do włosów oferuje firma Monat Gniezno. Naturalne kosmetyki, bez sztucznych dodatków to najlepszy wybór dla naszych włosów.
  • Unikaj amoniaku – amoniak zawarty w wielu farbach do włosów strasznie je niszczy. Warto więc korzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich lub wybierać farby bez amoniaku lub z jego niewielką zawartością.

Monat Gniezno

Kosmetyki do włosów – które z nich są najpopularniejsze?

W sklepach, w drogeriach czy aptekach znaleźć możemy ogromny wybór kosmetyków do włosów. Warto zwracać uwagę na ich skład. Obecnie kobiety najczęściej wybierają szampony do włosów przeciwłupieżowe oraz przeciw przetłuszczaniu się włosów. Suche szampony, lakiery do włosów, maski, odżywki, olejki czy płyny termoochronne. Przed zakupem świetnym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami dotyczącymi danego zakupu!