Zajęcia sportowe na półkoloniach letnich – Czy warto wziąć w nich udział?

Wakacje to czas w roku, który mija najszybciej. Dzieci przez cały rok szkolny czekają na te dwa miesiące laby, a te mijają w mgnieniu oka. Kiedyś młodzież uwielbiała w wakacje uczęszczać na zajęcia sportowe dla dzieci Poznań, które miały miejsce na koloniach czy półkoloniach. Dziś niestety nasze potrzeby trzeba zmuszać do ruchu. Dlaczego warto to robić? Czy wakacje na sportowo to dobry pomysł?

Wakacje dawniej – Aktywne szaleństwo   

Dawniej – jeszcze kilkanaście lat temu – młodzież uwielbiała biegać, skakać po drzewach, grać w piłkę, pływać i tak dalej. Nie było wtedy popularne dawanie telefonów dzieciom. Ba, większość rodzin nie miała nawet takiej możliwości.  Półkolonie Poznań, czy obozy kilkudniowe pod namiotami to była norma. Organizowano wiele takich kolonii w trakcie wakacji. Jeździły na nie zarówno dzieci, jak i nastolatki. W ich trakcie grano w gry, uczono się nowych rzeczy. Bywały kolonie ogólne – o różnej tematyce, a także określone, nastawione na przykład na jazdę na rowerze, jeździectwo, pływanie i tak dalej. Jak to jest dzisiaj? Nadal organizuje się półkolonie Poznań, jednak znacznie rzadziej, a chętnych jest coraz mniej. Z czego to wynika? Młodzież nie lubi się ruszać, a odłożenie telefonu na dłużej niż godzina to już dla nich kara. Czy w takim razie warto zachęcać dziecko do brania udziału w czymś takim? Przecież półkolonie, czy pełne kolonie trwają zwykle jedynie tydzień. Wydawać by się mogło, że przez tydzień nie da się zaszczepić w kimś miłości do ruchu. Ale to nieprawda!

półkolonie Poznań

Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań mogą wiele zdziałać

Aktywny tydzień, zorganizowany czas, każda godzina wypełniona czymś pożytecznym i miłym – brzmi jak dobre półkolonie. Naprawdę warto zapisać na nie swoje dziecko. Półkolonie, które oferują zajęcia sportowe dla dzieci Poznań mogą odmienić styl życia twojej pociechy. Nierzadko wystarczy nawet jeden dzień, by zaszczepić w kimś miłość do gry chociażby w tenisa czy ping-ponga. W Poznaniu i innych dużych miastach każdego roku do wyboru mamy naprawdę wiele. Są kolonie jeździeckie, pływackie, ogólno-sportowe. Niektóre oferują naukę gry w squasha, tenisa. Oczywiście najlepiej wybrać takie zajęcia, w których trakcie nie zabraknie czasu na inne rzeczy – zabawy, odpoczynek, zwiedzanie.