Zaprojektuj mieszkanie swoich marzeń – kolejne kroki budowy

Każdy z nas marzy o budowanie własnego domu. Większość z nas dąży do tego, aby założyć rodzinę i stworzyć swój własny, wymarzony dom. Często zastanawiamy się, czy wybudować dom jednorodzinny, czy może kupić mieszkanie. Większość decyduje się na budowę domu. Możliwość zaprojektowania i stworzenia wszystkiego ,,od zera” jest bardzo zachęcająca. Każdy lubi mieć wszystko poukładane według swoich potrzeb i upodobań. Budowa domu jest bardzo czasochłonna, zaczynając od biurokracji, wybieranie firmy budowlanej, sama budowa i wykończenie zajmuje sporo czasu. Jednak to nie przeszkadza w budowie własnego domu.

Pierwszy krok – zaprojektuj mieszkanie swoich marzeń!

Pierwszym, ważnym krokiem jest projekt domu. Projekt domu możesz kupić gotowy, bądź zaprojektować go razem z projektantem. Kiedy chcesz mieć wszystko po swojemu, warto zaprojektować dom, aby później nie przerabiać kupionego projektu.

Po projekcie domu warto wybrać, sprawdzona firmę budowlaną. Warto skorzystać z usług takiej firmy, która posiada swój własny sprzęt ciężki, między innymi podnośnik koszowy czy dźwig Bydgoszcz. Najlepiej wybierać firmy sprawdzone, mające dobre opinie wśród znajomych bądź w Internecie.

Czas budowy zazwyczaj trwa zależnie od nakładu Twoich środków finansowych. Nie jest to krótki proces, ale jeśli robisz wszystko w czas, budowa zajmuje około miesiąca. W czasie trwania budowy warto już rozglądać się za wyposażeniem domu. Gdyż bardzo często można skorzystać z promocyjnych cen.

Etap IV budowy domu to wykończenie oraz prace montażowe. Etap ten rozpoczyna się od montażu urządzeń grzewczych (piece, kominki, grzejniki itp.). Po wykonaniu tych prac przystępujemy do wykończenia wnętrza domu, prace te obejmują między innymi:

  • wykończenie kuchni i łazienki
  • wykonanie ścian działowych
  • położenie tynków i ładzi gipsowej
  • ułożenie podłóg
  • biały montaż w łazience
  • instalacja gniazdek elektrycznych i lamp
  • wykończenie poddasza i piwnicy
  • inne prace wykończeniowe

projekt domu wraz z modelem surowego stanu domu

Niezbędne jest tez wykonanie ocieplenia zewnętrznej elewacji. Ten etap może jednak poczekać kilka lat, jeśli nie dysponujemy wystarczającymi środkami. Po zakończeniu czwartego etapu, nasza nieruchomość staje się ,,pod klucz” . Wystarczy odpowiednio umeblować pomieszczenia.